تفاوت مخزن پلی اتیلن ومخازن فلزی

چرا استفاده از مخازن پلی اتیلن بهتر از مخازن فلزی است؟

مخازن پلی اتیلن هرمز برکه تولید شده از مرغوبترین مواد اولیه است.که تاثیر منفی در طبیعت و محیط زیست نداشته و به طور کامل بازیافت می شود.مخازن پلی اتیلن در برابر نورخورشید و شرایط جوی کاملا مقاوم بوده است.با آب ذخیره شده در آن هیچ واکنش شیمیایی ندارد و باعث تغییر رنگ و بو و مزه آب نمی شود.ولی در مقابل مخازن فلزی در صورت قرار گرفتن در مجاورت رطوبت به راحتی پوسیده و دچار خوردگی می شود.آثار خردگی به صورت زنگ آهن باعث تغییرات فیزیکی و شیمیایی در آب قابل مصرف می شود.در ویدئو زیر به تعدادی از تفاوت مخزن پلی اتیلن ومخازن فلزی پرداخته ایم.

مخازن پلی اتیلن هرمزبرکه تولید شده از مواد مرغوب وکاملا بهداشتی است.پلی اتیلن از جمله موادی است که در مقابل نور خورشید و شرایط جوی کاملا مقاوم بوده. ودارای تاییدیه بهداشت وسیب سلامت از سازمان غذا و دارو جهت مصارف خانگی وصنعتی می باشد.

   

همچنین مخازن پلی اتیلن هرمز برکه در مقابل نور مستقیم آفتاب هیچ واکنشی نشان نمی دهد. و هیچ تغییری در رنگ، بو و مزه آب ایجاد نمی کند.در مقابل مخازن فلزی با وجود پوسیدگی تغییر رنگ و بو و مزه در آب به وضوح قابل مشاهده است.

 

مورد دیگری از تفاوت مخزن پلی اتیلن ومخازن فلزی ، سهولت در جابه جایی به دلیل وزن کم و عدم تغییر شکل، به دلیل انعطاف بالا در هنگام جابه جایی از مزایای مخازن پلی اتیلن است

مخازن پلی اتیلن به دلیل سه لایه بودن و وجود لایه مشکی آب رو خنک تر نگه داشته. به همین دلیل در مناطق گرمسیر مناسبتر است .در مقابل مخازن فلزی به دلیل جنس فلز و انتقال حرارت راحت باعث گرم شدن آب داخل مخزن می شود.گرم بودن بیش از حدآب برای مصارف خانگی مناسب نیست.

مخازن پلی اتیلن هرمز برکه در صورت آسیب دیدگی و ترک خوردگی در زمان گارانتی تعویض می شود.بعد از اتمام زمان گارانتی به راحتی قابل تعمیرمی باشد. ولی مخازن فلزی در صورت آسیب دیدگی قابل تعمیرنبوده و تغییر شکل می دهد.

در آخر

تلاش کردیم مزایا و معایب مخازن در دو نوع پلی اتیلن و فلزی را در قالب جدول ارایه کنیم:

 

مخزن فلزی

مخزن پلی اتیلن

*

 تغییر رنگ و بو و مزه آب

*

قیمت مناسب

*

شست و شوی راحت

*

خوردگی و پوسیدگی

*

نصب و جابجایی راحت

*

قابلیت تعمیر

*

استحکام و مقاوت در برابر شرایط جوی

*

استحکام در برابر ضربه

*

تولید در ابعاد مختلف

*

تولید در رنگ های متفاوت

*

گارانتی

*

دوام و طول عمر

*

سوراخکاری و نصب اتصالات

*

نشت پذیری