کامپاند پلی اتیلن چیست؟

کامپاند پلی اتیلن پلیمری از خانواده پلاستیک ها با قابلیت ذوب شدن در قالب گیری است.که از طریق پلیمراسیون گاز اتیلن C2 H2 بدست می ایند.پلی اتیلن سنتز شیمیایی اتیلن است که معمولا از ترکیب نفت خام وگازهای طبیعی به وجود می اید.نام های غیررسمی ان POLYTHENEو POLYETHYLYNE می باشد وبه اختصار PEنامیده می شود.

پلی اتیلن یکی از رایج ترین مواد در زندگی روزمره است.همچنین (در سال۲۰۱۳)۳۰درصد از کل حجم مواد  پلاستیکی تولید شده در سراسر جهان را تشکیل می دهد.کامپاند پلی اتیلن PE  پرمصرف ترین پلیمرگرما نرم برای قطعات واجزا ساخته شده است.به طور کلی پلی اتیلن ها مقاومت بسیار خوبی در برابر موادشیمیایی،ضربه ،خواص الکتریکی و ضریب اصطحکاک کم دارند علاوه براین پلی اتیلن ها سبک وزن هستند.

پلی اتیلن از زنجیرهای هیدروکربن تشکیل یافته است که پایه اصلی ان مولکول اتیلن است که از ۲ اتم کربن و۴ اتم هیدروژن تشکیل شده است.

HDPEیک پلی اتیلن با مقاومت بالا که مقاومت خوبی در برابر سایش ومقاومت در برابر ترک ها دارند.در مقایسه با پلی اتیلن با چگالی پایین،این ماده مقاومت بهم خوردگی بهتری ،دامنه کار بالاتر واستحکام کششی بالاتر را ارائه می دهد.همچنین سبک وزن هستند ورطوبت را جذب نمی کند.این ماده برای ساخت محصولات مقاوم در برابر مواد شیمیایی ایده ال است.